Żegnamy Kol. prof. dr hab. Lubomira Gabłę

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 29 września b.r. naszego wieloletniego członka prof. dr hab. Lubomira Gabły.

Prof. dr hab. Lubomir Gabła był emerytowanym Profesorem Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, wybitnym wykładowcą i nauczycielem akademickim. W latach 1987 – 1990 sprawował funkcję Prorektora ds. Nauki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Za swoje osiągnięcia i zasługi został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Kol. Profesor był honorowym członkiem ZNP w UJ, został wyróżniony Złotą Odznaką ZNP. Ze Związkiem związany był od samego początku i czynnie angażował się w jego działaność - w latach 1995-2017 był członkiem Komisji Rewizyjnej.

Przedstawiciele ZNP w UJ uczestniczyli w uroczystościach żałobnych, ktore odbyły się na Cmentarzu Batowickim w dniu 04.10.2019 r.

Cześć Jego Pamięci!