Opłatek środowiska akademickiego Krakowa

Pani Prezes dr Wioleta J. Karna reprezentowała ZNP w UJ na opłatku środowiska akademickiego Krakowa 20 grudnia 2023 r

To wyjątkowe wydarzenie, którego integralnymi częściami są wspólne kolędowanie oraz składanie życzeń, znalazło stałe miejsce w kalendarzu uroczystości najstarszej polskiej uczelni.

Uczestników spotkania powitał w auli Collegium Novum rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel. Społeczność akademicką UJ reprezentowali również m.in. prorektorzy, rektorzy poprzednich kadencji, kanclerz, kwestor, dziekani, członkowie Rady Uczelni i Senatu oraz dyrektorzy szkół doktorskich. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. rektorzy szkół wyższych Krakowa i Małopolski, przedstawiciele władz miasta i województwa, korpusu konsularnego, świata kultury, nauki i sztuki oraz duchowni różnych wyznań, a także przedstawiciele związków zawodowych w tym Prezes ZNP w UJ.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronach UJ:

.https://www.uj.edu.pl/wiadomosci/-/journal_content/56_INSTANCE_d82lKZvhit4m/10172/154997259?fbclid=IwAR0QCwRdRT_8zLFxdlNoztU7qhBU59T02t3DWpG6I8AWklYAvePUvWVbPSg