Zmiana Statutu UJ

25.06.2020
W dniu 24 czerwca 2020 r. uchwałą Senatu UJ nr 61/VI/2020 został zmieniony Statut UJ. Zmiany dotyczą przede wszystkim sposobu reprezentacji i zarządzania Collegium Medicum oraz wprowadzenia wykazu stanowisk i wymaganych kwalifikacji pracowników bibliotek, dokumentacji i informacji naukowej.
więcej o Zmiana Statutu UJ
"Dyplom z internetu"

23.06.2020
Pandemia przeniosła edukację wyższą do sieci, co zapewni studentom bezpieczeństwo, ale kosztem bezcennych doświadczeń życiowych. Coraz więcej uczelni w USA i w Europie rozważa możliwość wprowadzenia dwutorowego systemu rekrutacji - dla studentów stacjonarnych i tych w sieci. Całkowity powrót do fizycznego nauczania stanowi duże ryzyko, którego być możne wiele uczelni nie odważy się ponieść. Polecamy artykuł z tygodnika "Przegląd" nr 26 (22-28.06.2020 r.) pt. "Dyplom z internetu".
więcej o "Dyplom z internetu"
Większy odpis na ZFŚS UJ w 2020 roku

18.06.2020
Z satysfakcją informujemy Państwa o zwiększeniu odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych UJ w 2020 r., o które wnioskowaliśmy do Pana Prorektora UJ w dniu 17 stycznia 2020 r. wspólnie z pozostałymi zakładowymi organizacjami związkowymi działającymi w UJ.
więcej o Większy odpis na ZFŚS UJ w 2020 roku
Żegnamy dr hab. Barbarę Ścigalską, prof. UR

05.06.2020
Z wielkim żalem i zaskoczeniem odebraliśmy wiadomość o śmierci w dniu 1 czerwca 2020 r. ś+p Pani Profesor Barbary Ścigalskiej, z którą jako wieloletnim Prezesem Zarządu ZNP w Uniwersytecie Rolniczym mieliśmy zaszczyt współpracować.
więcej o Żegnamy dr hab. Barbarę Ścigalską, prof. UR
Nowelizacja rozporządzenia w sprawie studiów

29.05.2020
W dniu 14 maja 2020 r. weszła w życie nowelizacja Rozporządzenia w sprawie studiów w zakresie dotyczącym sposobu dokumentowania przebiegu studiów. Istotne było, by umożliwić uczelniom jak najszybsze usprawnienie i uproszczenie ich pracy przy wykorzystaniu technologii teleinformatycznych.
więcej o Nowelizacja rozporządzenia w sprawie studiów
Druga tarcza antykryzysowa dla szkolnictwa wyższego i nauki

29.05.2020
Nowe przepisy mają usprawnić działania podmiotów szkolnictwa wyższego i nauki w warunkach epidemii. Wprowadzono między innymi: przedłużenie o rok okresu ewaluacji działalności naukowej, możliwość obrony prac doktorskich online, uelastycznienie procedur czy przeprowadzanie posiedzeń organów kolegialnych z wykorzystaniem technologii informatycznych.
więcej o Druga tarcza antykryzysowa dla szkolnictwa wyższego i nauki