Dzień Kobiet - 8 marca 2020 r.

06.03.2020
Z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia.
więcej o Dzień Kobiet - 8 marca 2020 r.
Rzecznik Praw i Wartości Akademickich

02.03.2020
W dniu 26 lutego 2020 r. zostały ustalone zasady powoływania i zakres kompetencji Rzecznika Praw i Wartości Akademickich. Może on podejmować działania między innymi na wniosek związków zawodowych.
więcej o Rzecznik Praw i Wartości Akademickich
Prace nad nowym Regulaminem Wynagradzania UJ już na ukończeniu

02.03.2020
Udało się wprowadzić do projektu Regulaminu Wynagradzania UJ większość postulatów związków zawodowych oraz zrównać projektowane stawki minimalnego wynagrodzenia zasadniczego w grupie pracowników niebędących nauczycielami akademickimi.
więcej o Prace nad nowym Regulaminem Wynagradzania UJ już na ukończeniu
Skąd wziąć nauczyciela?

27.02.2020
W szkołach rysuje się poważny kryzys kadrowy. Jedynie 20% polskich nauczycieli stanowią najmłodsi: stażyści i nauczyciele kontraktowi. Trzeba pięć lat studiować np. trudną fizykę, by być nauczycielem za 2,5 tys. zł, czyli zarabiać mniej niż woźny w niektórych szkołach.
więcej o Skąd wziąć nauczyciela?
Zmiany w regulaminie pracy UJ

13.02.2020
W dniu 21 lutego 2020 r. wejdzie w życie Zarządzenie nr 20 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z 07 lutego 2020 r,. w sprawie zmiany Regulaminu Pracy UJ.
więcej o Zmiany w regulaminie pracy UJ
Stawki za godzinę dydaktyczną na odpłatnych kursach i studiach

13.02.2020
W dniu 5 lutego 2020 roku została ogłoszona wysokość stawek za godzinę dydaktyczną zajęć realizowanych w ramach pensum dydaktycznego na studiach niestacjonarnych, odpłatnych studiach prowadzonych w języku obcym, studiach podyplomowych oraz kursach.
więcej o Stawki za godzinę dydaktyczną na odpłatnych kursach i studiach