Nowe Ministerstwo

21.12.2023
MEiN od 1 stycznia 2024 r. będzie podzielone na Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Znamy skład kierownictwa Ministerstwa - na jego czele stanie Dariusz Wieczorek, a profesorowie: Maciej Gdula, Marek Gzik i Andrzej Szeptycki będą wiceministrami nauki i szkolnictwa wyższego w randze sekretarzy stanu.
więcej o Nowe Ministerstwo

20.11.2023
Wśród nagrodzonych medalem KEN znalazła się Prezes naszego Związku dr Wioleta J. Karna - GRATULUJEMY!
więcej o We wtorek 14 listopada odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ zwołane z okazji Święta Edukacji Narodowej.
Relacja z wycieczki związkowej 18 listopada 2023 r.

20.11.2023
W ostatnią sobotę odbyła się pełna nowych wiadomości i wrażeń wycieczka do Bydlina, Smolenia i Dłużca w okolicach Olkusza.
więcej o Relacja z wycieczki związkowej 18 listopada 2023 r.
Wycieczka na Jurę Krakowsko-Częstochowską

17.11.2023
Z radością zapraszamy Was wraz z rodzinami na jednodniową wycieczkę związkową w dniu 18.11.2023 r. (sobota)
więcej o Wycieczka na Jurę Krakowsko-Częstochowską
Wspomnienie o ś.p. prof. Janie Białczyku

07.11.2023
Zachęcamy do przeczytania wspomnienia o śp. prof. Janie Białczyku - wieloletnim Prezesie Zarządu ZNP w UJ, które zostało opublikowane w Miesięczniku Uniwersytetu Jagiellońskiego "Alma Mater" numer 245.
więcej o Wspomnienie o ś.p. prof. Janie Białczyku
2 listopada - Dzień Zaduszny

02.11.2023
W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na wieczny spoczynek udało się wielu ludzi nauki, Koleżanek i Kolegów ze Związku; pozostaną w naszej pamięci i osobistych wspomnieniach.
więcej o 2 listopada - Dzień Zaduszny