"Wyznania starego profesora"

27.10.2023
Zachęcamy do zapoznania się z opinią prof. dr hab. Adama Pronia z Politechniki Warszawskiej na temat prowadzonej przez władze polityki „głodzenia naukowców” oraz o wynaturzeniach i negatywnych zmianach ministra Czarnka, która ukazała się w tygodniku „Przegląd” nr 42 (16-22.10.2023 r.).
więcej o "Wyznania starego profesora"
"Zarobki bez dyplomu"

27.10.2023
Zachęcamy do przeczytania reportażu redaktora Kornela Wawrzyniaka, w którym udowadnia, że nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, aby dobrze zarabiać, który ukazał się w tygodniku „Przegląd” nr 42 (16-22.10.2023 r.).
więcej o "Zarobki bez dyplomu"
"Świat z pominięciem Polski"

27.10.2023
Polecamy reportaż redaktora Mateusza Mazziniego na temat globalnego zasięgu szlaków migracyjnych, które biegną również przez terytorium Polski, który ukazał się w tygodniku „Przegląd” nr 41 (09-15.10.2023 r.)
więcej o "Świat z pominięciem Polski"
"Nie ma ludzi niezastąpionych"

27.10.2023
Zachęcamy do przeczytania wywiadu redaktora Michała Sobczyka z prof. Wodzisławem Duchem, w którym stawia on tezę, że odpowiednio nauczone systemy byłyby w stanie przekroczyć możliwości ludzi, a nawet ich zastąpić, który ukazał się w tygodniku „Przegląd” nr 40 (02-08.10.2023 r.).
więcej o "Nie ma ludzi niezastąpionych"
Za niedofinansowanie nauki i szkolnictwa wyższego zapłacimy wszyscy.

23.10.2023
Ciekawy i ważny artykuł profesora Stanisława Mazura, rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Bieda w polskiej nauce i w uczelniach wyższych nie tylko utrudnia rozwój naszego kraju, ale bezpośrednio odbija się na PKB.
więcej o Za niedofinansowanie nauki i szkolnictwa wyższego zapłacimy wszyscy.
Dzień Związkowca w Okręgu Śląskim ZNP - 21 października 2023 r.

23.10.2023
Na zaproszenie kol. Anety Trojanowskiej, prezes Rady Uczelnianej ZNP w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, dr Wioleta W. Karna, prezes ZNP w UJ uczestniczyła w uroczystych jubileuszowych obchodach XX Dnia Związkowca ZNP Okręg Śląski.
więcej o Dzień Związkowca w Okręgu Śląskim ZNP - 21 października 2023 r.