Pogarsza się sytuacja ekonomiczna uniwersytetów

18.10.2023
Uniwersytecka Komisja Finansowa Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich przedstawiła raport za lata 2019–2022. Jest to więc okres obowiązywania nowej ustawy regulującej funkcjonowanie uczelni. Z raportu wynika, że kończy się okres względnie stabilnego funkcjonowania uniwersytetów klasycznych (bezprzymiotnikowych), takich jak nasza Alma Mater.
więcej o Pogarsza się sytuacja ekonomiczna uniwersytetów
Wybory Parlamentarne 15 października 2023 r. - liczy się każdy głos!

13.10.2023
Zachęcamy do udziału w Wyborach Parlamentarnych w najbliższą niedzielę. Idziemy na wybory!
więcej o Wybory Parlamentarne 15 października 2023 r. - liczy się każdy głos!
Porozumienie w sprawie dodatku jednorazowego.

11.10.2023
Z satysfakcją informujemy, iż w dniu 04 października 2023 r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Władzami UJ a związkami zawodowymi w sprawie jednorazowych dodatków dla pracowników UJ
więcej o Porozumienie w sprawie dodatku jednorazowego.
Aleksandra Piłsudska - honorowym członkiem ZNP.

26.09.2023
W poniedziałek 25.09.2023 r. na AGH odbyło się seminarium poświęcone Aleksandrze Piłsudskiej - honorowej członkini ZNP.
więcej o Aleksandra Piłsudska - honorowym członkiem ZNP.
"Jak ugasić świat?"

14.09.2023
Zachęcamy do przeczytania rozmowy Kornela Wawrzyniaka z autorem książki "Ogień wyszedł z lasu" Dawidem Iwańcem na temat katastrofalnych pożarów, będących wynikiem zmian klimatycznych, który ukazał się w tygodniku „Przegląd” nr 37 (11-17.09.2023 r.).
więcej o "Jak ugasić świat?"
"Grozi nam paraliż państwa"

14.09.2023
Polecamy rozmowę redaktora Jakuba Dymka z Urszulą Łobodzińską (wiceprzewodniczącą związku zawodowego pracowników sądownictwa KNSZZ Ad Rem) na temat protestu pracowników sfery publicznej i niskich wynagrodzeń, które są powodem do „Marszu Gniewu” w dniu 15 września b.r., który ukazał się w tygodniku „Przegląd” nr 37 (11-17.09.2023 r.)
więcej o "Grozi nam paraliż państwa"